Tank İzolasyon Ceketleri

Tank İzolasyonu

  Çeşitli kimyasallar ve sıvıları taşımak ve depolamak için kullanılan en yaygın ekipmanlardan biri tanklardır. Tanklarda bulunan sıvılar ve kimyasallar taşınırken, saklanırken veya benzeri durumlarda dış etkenlerden dolayı özelliğini kaybetmektedir. Maalesef özelliğini kaybeden bazı sıvıları eski haline getirmenin mümkünatı yoktur. Özelliğini kaybetmiş olan sıvılar zaman zaman içinde bulunduğu tankları da kullanılamaz hale getirerek, işletmelere ciddi mali yük bindirmektedir.

Onse Kompozit, tanklarda taşınan sıvıların ısı değişiminden dolayı hal değiştirerek özelliğini kaybetmesinin önüne geçmek amacıyla tank izolasyon ceketi üretmektedir. Üretmiş olduğumuz tank izolasyon ceketleri sadece içeride bulunan sıvıları değil tankın kendisini ve taşınmasını sağlayan personelleri de korumaktadır.

Tüm tank tiplerine göre ve müşterilerimizin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda tank izolasyon ceketi üretmekteyiz.
 

Tank İzolasyon Ceketlerinin Avantajları

• Tanklarda depolanmış olan sıvıların istenilen ısıya sahip olmalarını ve o istenilen ısıda uzun süre boyunca kalabilmesini sağlamaktadır.

• Sağlamış olduğu yalıtımla birlikte oluşabilecek ısı kayıplarını minimuma indirmektedir.

• Dışarıdan gelebilecek olumsuz etkilere karşı koruyarak tankın içinde bulunan sıvının yapısının bozulmamasını sağlamaktadır.

• Tankların ve içerisinde bulunan sıvıların korunması için günümüzde bilinen en etkili yöntem tank izolasyon ceketleridir.

• Nakliye sırasında tanklarda oluşabilecek fiziksel hasarları azaltarak daha güvenli bir şekilde taşınmasını sağlamaktadır.

• İçerisinde bulunan sıvının ısı kaybını minimuma indirdiğinden dolayı, sıvının ısısını sabit tutmak için harcanan enerjiden de tasarruf sağlamaktadır.